взлом
 
 
 

Корисні посилання

 pedpresa.com

МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ ВІДДІЛУ ОСВІТИ ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ РДА

Новини
Звіт керівника-2019

Детальніше»


Оголошення!

Детальніше»


День захисту дітей 2019

Детальніше»


Випуск- 2019. Група "Колобок"

Детальніше»


16 травня День Вишиванки

Детальніше»


Вітаємо зі святом!

Детальніше»


Тиждень ОБЖД

Детальніше»


Святкування Великодня

Детальніше»


12 квітня День авіації і космонавтики.

Детальніше»


Учасники Весукраїнського заняття доброти

Детальніше»


Адреса
Калинівської селищної ради
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Весняночка"
Васильківського району.
Київської області
смт. Калинівка
вул. Паркова 2
тел: 4-14-90
 
 

Історія відкриття та діяльності дошкільного закладу «Весняночка»

Дошкільний заклад "ВЕСНЯНОЧКА" в минулому "БЕРІЗКА" почав працювати з 1986 року. Належав д/с підприємству " КИЇ ВХІМРЕМЕНЕРГ0 ".

Відкрився ДНЗ в листопаді 1986 року за Ініціативи директора підприємства "КИ1ВХ1МРЕМЗНЕРГО"  ПАТВ0Р0ВА С.П., який був автором назви ДНЗ "БЕРІЗКА".

 Будували дитячий заклад підприємство ПМК - 19, а обладнати цей заклад допомагали:

ХОМЯК  І.Ф. - голова профкому;

РУЛО М.Е. - головний Інженер підприємства;

РАДЧЕНКО А.В. - голова партійної організації;

ТИНІНСЬКИЙ А.Б. - завідуючий гаражем.

Всі працівники ДНЗ «БЕРІЗКА» приступали до роботи після співбесіди з директором.

Першою завідуючою ДЗО була - ТОЛКАЧЕВА Л.О.,

методистом ДЗО була - ДЛУЖИНСЬКА І.М., працівниками які розпочали роботу в дитячому закладі були:

КРАВЧЕНКО М.В. - вихователь;

К0РН1ЕНК0 В.М. - вихователь;

СЯБРЕНКО В.М. - вихователь;

СИСОЕВА Н.В. - вихователь;

СОБОЛЕВА О.П. - вихователь;

ПАНЧЕНКО С.О. - вихователь;

ОМЕЛЬЧЕНКО І.Ю.- вихователь;

ТІСНА Л.1. - вихователь;

ЛИТВИНЕНКО Н.М.-вихователь;

БУБЛЕЙН1К Л.В. - вихователь;

1ЛЮЩЕНК0 Л.1. - вихователь;

ПУЛІЕВСЬКА К.Г.- вихователь;

ПОГОРІЛА Н.1. - музичний керівник;

А також обслуговуючий персонал:

МАКОВЕЦЬКА К.І.- завідуюча хозяйством;

КРУЦЬ М.Ф. - повар;

КОРЖИЛЕЦЬКА Л.1. - повар;

ЛОЛА Т.Г. - прачка;

ШАМ Т.1. - помічник вихователя;

В1Н1ЧЕНК0 Т.М. - помічник вихователя;

ШЛЯХОВА Р.М. - помічник вихователя;

ЧОРНА Н.М. - помічник вихователя;

ПОПОВА ЛЛ. - помічник вихователя;

БАБІНСЬКА Л.В. - помічник вихователя.

СТАРОВЕЦЬКА Л.О. - медична сестра:

Перший водій ДЗО "БЕРІЗКА" - ВОЙТЕНКО А.О..

На урочисте відкриття дитячого садка приїздили вихованці ДНЗ № 12, міста Василькова з вихователем КУЧМОЮ В.А.. Вони подарували завідуючій ДНЗ "БЕРІЗКА" - ТОЛКАЧОВІЙ Л.О. кота, як тварину, яка перша повинна перес­тупити поріг нового приміщення.

ДНЗ "БЕРІЗКА" розрахований на прийняття дітей в 6 вікових груп.

Одна група - ясельна, а п’ять груп - дошкільного віку. Наповнюваність груп в середньому складала 30 чоловік. Працювали працівники дитячого садка - в режимі 12 годин.

Меблі для дитячого закладу "Берізка" були придбані в м. Белічі. Спортивне обладнання було придбане в м. Біла Церква. Дитячі меблі були завезені з м.Жуляни / Вітряні гори/, обладнання Ігрових майданчиків / дерев’яне/ завезене з м. Овруча, а металеве обладнання - з м.Києва.

Навчально-виховна робота в дитячому садку "Берізка" проводилася згідно типової програми "Виховання та навчання в дитячому садку". Велику увагу було приділено моральному вихованню дитини, культури поведінки дітей, а також розу­мовому та музичному вихованню дітей.

Колектив дитячого садка був зацікавлений в тому, щоб у дітей сформувалися знання пізнавального характеру, роз­витку їх здібностей і знань в ігровій, конструктивній, образотворчій, художній, трудовій та інших видах діяльності, який би відповідав завданням виховання та навчання.

В дитячому садку проводилися свята та розваги для дітей та батьків. Велика увага приділялася оздоровленню дітей та розвитку фізичних здібностей. Проводилися загар­товуючі комплекси. Дитячий колектив "Берізка " в своїй роботі брав за основу- єдність і взаємозв'язок дитячого садка та сім’ї. Таке співробітництво здійснювалося на основі взаєм­ної допомоги, довір'я і поваги при реалізації єдиних пе­дагогічний цілей і завдань, з урахуванням специфіки життя і побуту в сімї.

До травня 1992 року дошкільний заклад "Берізка" пра­цював в режимі 6 груп.

З червня 1992 року, за браком коштів, підприємство "КИЙВХ1МРЕМЕНЕРГ0" - проводить скорочення груп, а також штату працівників. В ДНЗ "Берізка" залишається 5 груп з наповнюваністю дітей - 100 чоловік.

В 1994 році в смт. Калинівка функціонувало два ДЗО: "Берізка" на 140 дітомісць та "Калинка" на 55 дітомісць, Які були підпорядковані в 1992 році РАЙВО.

ДНЗ "Берізка" мав всі умови для виховання дітей, але завантаження дітьми було лише на 25%, а ДНЗ "Калинка" мало пристосоване приміщення і на той час його відвідувало 70 дітей. Враховуючи невикористані можливості приміщення ДНЗ "Берізка", важке фінансове становище бюджету та необхідні­сть економного використання коштів, за Наказом № 116 від 3.08.1995 року "Про ліквідацію дитячого закладів "Калинка" та "Берізка" ,  в зв’язку з їх об’єднанням - було створено нову дошкільну установу я/с № 41 "Весняночка", на базі при­міщення ліквідованого ДНЗ "Берізка" з 15.08. 1996 року.

Завідуючою новоствореного ДЗО "Весняночка" призначено Стасюк К.В., по переводу з ДЗО "Калинка". З'єднання пройшло безболісно. Штат обох ДЗО залишився.

З Наказом № 126 Васильківського РАЙВО від 18711.95р. в ДНЗ "Весняночка" було створено профільну групу з естетичним вихованням.

Педагогічний колектив ДНЗ розробив додаток до програми для поглибленої роботи з дітьми, яка була схвалена методичною радою при методичному кабінеті. З Наказом №70 по Василькі­вському РАЙВО від 12.05.97року, було змінено режим роботи ДНЗ "Весняночка": ясельна та старша групи з 10 годинним режимом роботи, а молодша, середня та підготовча групи з 9 годинним режимом роботи. В зв’язку з тим, що кількість дітей в ДНЗ «Весняночка» збільшилась до 150 чоловік (при потуж­ності 120 чоловік)

За наказом №159 від 30.09.97р. була відкрита додаткова в група з 10 годинним перебуванням дітей з 1 жовтня 1997 р.

Враховуючи запити батьків більшість яких працюють в Ки­єві, діти яких відвідують ДНЗ "Весняночка" з 1.09.2001 року Наказом № 185 по відділу освіти Васильківської райдержадміністрації було відкрито одну 12 годинну групу.

Встановлено 6 груп -  1 з 12год. режимом роботи, 3 групи - 10 год. режимом роботи, 2 групи -9 год.

Кожна група має групову кімнату, спальню, роздягальню, туалетні кімнати. Всі кімнати обладнані необхідним інвентарем, який відповідає вікові дітей.

 ДНЗ має музичний зал для проведення занять, свят, розваг для всіх вікових груп.

Кожна група має ігровий майданчик з певним обладнання.

Вихователі мали певні пед.посібники, іграшки, більшість з них виготовлені працівниками і руками батьків.

В ДНЗ "Весняночка" за штатом 23 чоловіки, з них 12 педпрацівників, всі працівники мали спеціальну педагогічну освіту. 2 педагога мали вищу категорію та звання «Вихователь - методист».

Освітня діяльність здійснювалася згідно "Заходів по виконанню Державної програми України" Освіта XXI століття та міжрегіональної програм" "Освіта Київщини".

Працював ДНЗ за двома програмами: "Малятко" та "Дитина". Статус ДНЗ затверджений Васильківським районним відділом Освіти та Калинівською селищною Радою.

В цілому колектив ДНЗ "Весняночка" працював творчо з ентузіазмом.

Проводилася гурткова робота, цікаві нетрадиційні заняття. Проводилися різноманітні конкурси, вечори розваг, вогники.

Колектив дзо «Весняночка» приділяє велику увагу всебі­чному розвитку дітей. Особливо розумовому розвитку здібностей дітей, готуючи дітей до школи.

На великому рівні проводилася робота по морально етичному вихованні. ДНЗ "Весняночка" приділяла велику увагу  вивченню іноземних мов. (англійська в гуртках)

Підготовчі групи володіли навичками читання та письма, розв'язували задачі з математичним ускладненням, засвоювали етичні та моральні норми поведінки. Діти мали певні знання для успішного навчання в школі.

 
 
 
rar